Aktuality

Mesto Martin privíta šieste OC KOCKA

LUČENEC / MARTIN: 9. apríl 2015 - V poradí šieste obchodné centrum KOCKA otvára slovenská investičná skupina M-MARKET v meste Martin. Celkové náklady na kompletnú rekonštrukciu sa vyšplhali na 1,3 milióna EUR. M-MARKET pokračuje v avizovanom rozširovaní siete lokálnych nákupných centier i v tomto roku.

Na ulici Milana Rastislava Štefánika v týchto dňoch otvára už šieste centrum s názvom KOCKA. Dve podlažia so suterénom celkovo vytvárajú 2940 m2 úžitkovej plochy. Na prízemí zákazníkov privíta prevádzka potravín CBA na ploche 300 m2 a deväť ďalších prevádzok. Tie sú prístupné buď priamo z exteriéru alebo zo spoločnej vstupnej haly s preskleným schodiskom a výťahom.

„Rekonštrukcia existujúceho objektu zabezpečí využívanie stavby a obchodov v ďaleko vyššom štandarde, než boli zákazníci pôvodného objektu za posledné roky zvyknutí. Spolu so slovenskými dizajnérmi, architektmi a dodávateľmi sme pôvodný členitý tvar objektu zachovali s tým, že fasáda nesie charakteristické prvky dizajnu OC KOCKA. Pripravili sme sa aj na letné počasie tým, že objekt je plne klimatizovaný a vybavený vzduchotechnikou s cieľom zabezpečiť príjemné prostredie pre všetkých návštevníkov. Prioritou je pre nás komfort, ďalej služby a spoločenská funkcionalita centra. Teší nás, že môžeme prispieť k vyššej atraktivite tejto rušnej časti mesta, ktorá je historicky blízko k zákazníkom a navyše stojí na križovatke ulíc s menami dvoch významných slovenských dejateľov,“ uvádza predseda predstavenstva a prezident spoločnosti M-MARKET, a.s. Marián Šufliarsky.

V tesnej blízkosti OC KOCKA sa nachádza parkovisko pre návštevníkov s celkovou kapacitou 35 parkovacích miest. Okolie nákupného centra už na jar postupne skrášlia sadové úpravy. Moderný koncept OC KOCKA sa nachádza v mestách Senec, Zvolen, Turčianske Teplice, Veľký Krtíš a v Modre. V súčasnosti pripravuje M-MARKET projektovú dokumentáciu k ďalším trom nákupným centrám v Rožňave, Starej Ľubovni a vo Vrútkach. Stratégiou spoločnosti je vybudovať sieť minimálne dvanástich centier.

KOCKA Martin v kocke:

Zahájenie stavebných prác:koniec júna 2014
Ukončenie stavebných prác:začiatok februára 2015
Otvorenie:apríl 2015
Investičné náklady:1,3 milióna EUR
Počet podlaží:3
Úžitková plocha:2940 m2
Počet parkovacích miest:35
Počet prevádzok:10 (zatiaľ) prízemie
Nájomníci:potraviny, lekáreň, drogéria, nábytok, kaviareň, vinotéka, outlet, kožená galantéria, stávkové kancelárie