Aktuality

KOCKA vo Zvolene otvára dňa 28. februára o 13:00.

Zvolen, 28. februára: Dnes o 13:00 sa vo Zvolene otvára lokálne nákupné centrum KOCKA. Slovenská investičná skupina M-MARKET s výhradne slovenským kapitálom pokračuje v budovaní siete malých centier, ktoré sú blízko zákazníkom a určené pre každodenné nákupy. Základným nájomníkom je spoločnosť CBA Slovakia s.r.o. s konceptom Diskont CBA.

V tomto roku bude silnieť nástup lokálnych, susedských a sídliskových obchodných centier. Mnohé pôvodné nákupné strediská dostanú novú, modernú tvár. „Pokračujeme v budovaní siete nákupných centier KOCKA v súlade s týmito trendmi. Prvá KOCKA bola otvorená v centre Senca v júli 2012. Rekonštrukcia zvolenského objektu trvala 7 mesiacov,  investovali sme z vlastných zdrojov, pričom sme rešpektovali prirodzený ráz miesta,“ hovorí predseda predstavenstva M-Market, a.s. Marian Šufliarsky.

„Pozorne sme počúvali našich zákazníkov a tak je našou prioritou prirodzene vyjsť v ústrety ich požiadavkám. Vieme, že nakupujú častejšie a vyhľadávajú predovšetkým čerstvý tovar, ako ovocie a zeleninu, lahôdky, pekárenské produkty. Preto je KOCKA koncipovaná ako denné lokálne nákupné centrum. Remodelovaný  Diskont CBA, ako jeho základný nájomca, poskytuje na ploche 770 m2 najmä čerstvý tovar s najvyšším zastúpením slovenských potravín,“ hovorí Vladimír Kocúrek, viceprezident CBA Slovakia.

Zvolenská KOCKA ponúka lokálnu možnosť nákupu v moderne zrekonštruovanom objekte s charakteristickým nápaditým dizajnom a farebnosťou fasády. V súčasnosti ponúka priaznivú otváraciu dobu a okrem potravín tiež odevy, kvetinárstvo a služby ako pošta, kaviareň, reštauráciu a lekáreň. KOCKA sa nachádza v okrajovej časti sídliska „Západ“, len 150 m od obchvatu Zvolen - Banská Bystrica. Jeho lokalizácia zaručuje komfort pre vyše 11 000 obyvateľov sídliska ako aj pre ostatných Zvolenčanov. Lokalita v okolí Pražskej ulice je nimi ako vnímaná dostupná alternatíva denného nákupu.

Pôvodný slovenský koncept KOCKA je založený na systémovej a citlivej rekonštrukcii menších lokálnych nákupných stredísk. Aj cieľom architektonického návrhu zvolenskej KOCKY bolo nájsť pôvodné tvaroslovie objektu s využitím výrazových prostriedkov súčasnosti. Návštevníkov na prvý pohľad zaujme už presklená fasáda, ktorá kryje schodiskový priestor s preskleným výťahom. Rekonštrukcia rieši aj bezbariérový prístup do centra.

Zvolenská KOCKA v kocke:

  • začiatok rekonštrukcie júl 2012
  • prenajímateľné priestory 1140 m2 (1. NP), 1156 m2 (2. NP)
  • počet prenajímateľných jednotiek 12